Tesisatçı 471 kez görüntülendi

Su kaçağı tespit cihazı  ile  su tesisatında oluşan su kaçağı ve su sızıntısının yerini tespit ederiz. Tesisattaki su kaçağının kırmadan tespit edilmesi için, tesisatçının su kaçağı tespit cihazı kullanması gerekir. Su sesine duyarlı olan akustik dinleme cihazı ile yer tespitini yaparız.  Su kaçağı olan yerin tespiti, teknolojik su kaçağı tespit cihazları ile mümkün hale gelmiştir.

Su kaçağı tespit cihazı sıfır ikinci el olması önemli olmayıp su kaçağının nitelikleri önemlidir. Termal kamera su kaçağı tespit cihazı yardımcı cihazdır. Atık su kaçağı tespit cihazı yani kameralı su kaçağı tespiti cihazları su kaçağında profesyonel çözüm için gereklidir.

Su kaçak tespit cihazı borudaki su kaçağını suyun sesinden kolay bir şekilde bulur. Bu cihazı tecrübeli ve bu konuda bilgili ustaların kullanması gerekir. Hatasız bir şekilde su kaçağı tespiti yapılmasının önemli bir etkeni de budur. Evde duvarlarınızda nemlenme, bir ıslaklık olduğunu fark ederseniz bunun su kaçağı nedeniyle olduğunu anlayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Nasıl Çalışır?

Su tesisatındaki kaçakları bulmak için kullanılan bu cihaz, tesisatta kaçağa bağlı oluşan sesin hangi bölümden ne yoğunlukta geldiğini ölçer. Bu cihaz akustik dinleme cihazı olup normalde duyamayacağımız düşük frekansları kulaklık sayesinde duyabilmemizi sağlar. Cihaz  elektronik hassas ayarlara sahip profesyonel kullanımı gerekli kılan cihazdır.

Su kaçağı cihazı zaman kaybının  önüne geçer ek maliyetlerin oluşmasının önüne geçer. Fazla para ödeme durumunu ortadan kaldırır. Profesyonel yardım almak her açıdan avantaj sağlayacaktır.

Su tesisatı bildiğiniz gibi görünmeyen yerlere fayans, duvar arkasına gizlenir. Bu görsellik açısından da gereklidir. Ancak tesisatta herhangi bir yerde su kaçağı olduğu zamanda böyle duvarlar etkilenmeye başlar. Bu olumsuz etki alt kata bile sirayet edebilir. Durduk yerde alt komşunuzla sorun yaşamamak adına su kaçağının tespitini hızlı yaptırın rahat edin.

Su Kaçağı Tespit Cihazı | Bizim Tesisatçımız

Su Kaçağı Tespit Cihazı | Bizim Tesisatçımız

Alt kata su sızıyor, tavanda sarı lekeler var gibi sorunlarda su kaçağının olduğuna işaret eder. Bu durumda tesisatta su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Su kaçağı tespit cihazı ile yapılan işlemde fayanslar kırılmadan, duvar kazılmadan su kaçağı olan boru tespit edilebilir. Bu yüzden su kaçağı bulma hizmetini cihaz kullanan bir tesisatçıdan almaya çalışmalısınız.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Fiyatları

Su kaçak tespit cihazlarının fiyatları marka modele göre değişir. Su kaçağı bulma cihazının fiyat aralığı 30,000TL – 100,000 TL arsında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar 2024 Ocak ayında piyasada var olan reel fiyatlardır. Bu işe yeni başlayan kişi en ucuz cihazı alıp günü kurtarmaya bakar.

Firmalar ise en iyi cihazı alıp kurumsallığın gereğini yapar. Su kaçağı tespit cihazı fiyatları pahalı da olsa su tesisatçı firma bu cihaz ile su kaçak tespiti yapmalıdır. İstanbul kırmadan cihazla su kaçak bulma firması  su kaçağı tespiti İstanbul,  sızıntı bulma ve su kaçak tespitlerini uygun fiyatla garantili yapar.

Benzer Gönderiler: