Tesisatçı 470 kez görüntülendi

Petekler neden ısınmıyor sorusu için çözüm yolu aradığınızda mutlaka tesisatçı firmaya sorun. Çözüm aşamasında doğru adresten yardım almak çözüme giden yoldur.

Kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor, peteklerin altı ısınmıyor veya kombi petekleri ısıtmıyor. Bu gibi sorunlarda tek çözüm petek temizliği midir? Bu husus için tesisatçıya durumu net olarak anlatarak doğru çözüm yolu bulunmalıdır.

Son petek neden ısınmıyor, kalorifer peteği neden ısınmıyor? Bu sorular sık sorulmakta olup bu sorunun temelinde kalorifer petek kanallarının tıkanması yatmaktadır.

Kombi çalıştığı halde petekler neden ısınmıyor?

Kışın kombi ile ısınanlar peteklerin ısınmadığından yakınabilir. Petekler neden ısınmıyor, çözümü nedir diye araştırmalara girebilir. Petekler neden ısınmaz,  ev neden ısınmıyor sorunu yaşaması üç şekilde olabilir.

  • Petek havası varsa peteklerin üst tarafında ısınma olmaz. Bunun çözümü ise petek havasını almaktır. Peteğin üzerinde bulunan purjör tapasını hafifçe düz bir tornavida ile gevşeterek havayı alabilirsiniz. Tapadan su geldiğinde hava gitmiş olur ve petek ısınmaya başlar.
  • Petekler Neden ısınmıyor sorununun ikinci nedeni ise peteklerdeki kirlenmedir. Peteklerde bulunan suyun içindeki atıklar, çamur tortuları zamanla peteklerin dibine çöker. Bunun dışında, su peteklerin içinde kireçlenmeye neden olur.
Petekler Neden ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

Petekler Neden ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

İşte peteklerde kirlenme oluşursa, kireçlenme olursa petekler ısınmamaya başlar. Bu etkenden peteklerde ısınma sorunu olursa genellikle peteklerin alt kısımları ısınmaz.

  • Peteklerdeki ısınma sorununun üçüncü nedeni ise kalorifer petek bağlantılarının ters bağlanmasıdır. Çözümü ise ters olan bağlantı olan boruları kesip değişmekten geçer.

Petekler Neden ısınmıyor , çözümü nedir diyenler bunlara dikkat etmelidir. En doğrusu hemen bir servis çağırmalı ve peteklerini kontrol ettirin. Daha önce hiç petek temizliği yaptırmamış kişiler petek bakımı yaptırın. Bu sorunun peteklerdeki kirlenmeden kaynaklandığını düşünmeleri isabetlidir. Hemen petek temizliği yaptırarak, sorunun çözülmesini sağlayın.

Hayal edin peteklerden çok memnunsunuz çok iyi ısıtıyor, kombi arıza vermiyor ve faturalar gayet uygun geliyor. Ancak zaman geçtikçe bir şeyler oluyor petekler eskisi gibi ısıtmıyor, kombi ses yapmaya başlıyor. Az ısındığınız halde faturada daha fazla gelmeye başlıyor. Bu durumda bilmeniz gereken şey, peteklerdeki kirlenme petek ısısını düşürüyor. Kombi bakım zamanı geldiği için kombi ses yapmaya başlıyor. Bu iki unsura bağlı olarak ısınma maliyeti artıyor fatura yüksek gelmeye başlıyor. Çözüm çok basit kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmak, eski performansı yakalama adına yeterli olacaktır.

Havası alınan petekler neden ısınmaz?

Petekler ısıtmadığında ilk akla gelen peteklerde hava olduğudur. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere petekler ısıtmadığında petekte hava oluşumu dışında iki neden daha vardır. Petekler kirlenmiştir veya peteklerde ters bağlantı vardır. Havası alındığı halde ısınmayan petek için yani kalorifer neden ısıtmaz için yapılacak şey doğru seçilmelidir. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ise kombi kaynaklı mı olup olmadığını da bakılmalıdır. Petekler neden ısınmıyor için artık sizde ne yapmanız gerektiğini gayet iyi biliyorsunuz.

Benzer Gönderiler: