Tesisatçı 580 kez görüntülendi

Tazyik düşürücü, tazyik kesici diyede adlandırılan basınç düşürücü valf, basınç düşürücü vana montajı doğru yapılmalıdır. Şebekeden gelen su basıncı çok yüksek olduğundan şikayetçiyseniz bu yazıyı akuyun. Su sayacına basınç düşürücü valf takılarak bu şikayeti sonlandırabilirsiniz. Su basıncını düşürücü modelleri seçenekleri vardır. Manometreli su basıncı düşürücü, pistonlu su basıncı düşürücü gibi farklı alternatifler ile sunulur. Su basıncı düşürücü montajı nasıl yapılır hususunda tesisatçıdan yardım almak gerektiği unutulmamalıdır.

 Su basınç düşürücüler | Manometreli Basınç Düşürücü

Basınç düşürücü de manometre var ise basınç değerini okuma şansınız var demektir. Su tesisatı tazyik kesici fiyatları da çok yüksek olmayıp manometreli tazyik kesici taktırmanızı tavsiye ederiz. Netten arama yaptığınızda basınç düzenleyici fiyatlarında da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  Basınç düşüren vana taktırmak için doğru tesisatçıdan yardım almak fiyat kadar önemlidir. Basınç düşürücü işe yarar mı, basınç düşürücü vanalar işe yarar mı sorusunun cevabı doğru montajdan geçer.

Manometreli Basınç Düzenleyici | Bizim Tesisatçımız

Manometreli Basınç Düzenleyici | Bizim Tesisatçımız

Su tesisatına suyun yüksek basınçta gelmesi oldukça sakıncalı olup istenmeyen elektronik cihaz arızalarına neden olabilir. Bu yüzden gelen suyun basıncını düşürecek olan basınç kesici her tesisata takılmalıdır. Bu sayede tesisata gelecek suyun basıncı kolay düşürülür ve zarar görmeniz engellenir. Ayrıca apartmanlarda her kata ulaşan suyun basıncı da değişik olur. Alt katlarda su yüksek basınçlı gelirken, kat yükseldikçe suyun basıncı da azalır.

Bundan dolayı basınç düzenleyici regülatörü apartmanda her kata takılmalıdır. Böylece dairelere giren suyun basıncı dengeli olur. Suyun yüksek basınçlı gelmesi su borusuna olsun, tesisatın diğer alanlarına olsun çok zarar verebilir. Evinizde su kaçağına bile neden olabilir. Bu yüzden şebekeden gelen su basıncını ayarlayan bu cihaz bir tesisatçı tarafından mutlaka takılmalıdır.

Basınç Düşürücü Montajı | Bizim Tesisatçımız

Basınç Düşürücü Montajı | Bizim Tesisatçımız

Her daireye bu cihazı takan ustalar birde manometre denilen cihazı da takarlar. Bu cihaz basıncın ne kadar olduğunu görmenizi sağlar. Su tesisatı basınç kesici üstünde bulunan siyah tapa bu cihazın takılacağı yerdir. Ayrıca tesisatınızı atıklardan, her türlü pislikten korumak içinde filtre takılması ihmal edilmemelidir. Bu aynı zamanda taktırmış olduğunuz cihazın olumsuz etkilenmesini önler. Evde suyla çalışan tüm cihazlarınızda bu takılan ek malzeme ile koruma altına alınmış olur. Basit bir önlem ile tesisatta oluşacak arızlar için önlem almış olursunuz. Bu açıdan faydası çok olan bu cihazı taktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Su Tesisatı Basıncı Düşüren Valf Fiyatları

Su Tesisatı Basınç Düşürücü | Bizim Tesisatçımız

Su Tesisatı Basınç Düşürücü | Bizim Tesisatçımız

Su tazyik önleyici valf fiyatları markaya göre, manometreli olup olmadığına göre değişmektedir. ECA  su basıncı düşürücü 3/4 fiyatı 1.000TL civarında olup manometreli olanlar ise 1.500 TL civarındadır. Tazyik kesici diyede bilinen bu vana takılırken ok yönüne dikkat edilerek takılmalıdır. Tesisatçı bunu zaten bilmeli ve buna göre montajı yapmalıdır. Basınç düşürücü vana montajı fiyatları marka modele göre ve çapına göre değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır.

Benzer Gönderiler: