Tesisatçı 2305 kez görüntülendi

Duş başlığı nasıl değiştirilir konusunda aslında tesisatçıya gerek duymadan yapabilirsiniz. Duş başlığı askısı montajı aslında duş başlığı değişiminden daha zordur desek yanlış olmaz. Duş setinin montajın da zorlansanızda eliniz yatkın ise ve malzemeniz var ise yapabilirsiniz.

Duş başlığını değiştirme, evde duş başlığı değiştirme işi için aslında tesisatçıya ihtiyaç duyulmaz. Duş başlıklarının değişimi kolay olup ben yapamam diyorsanız elbette tesisatçı çağırın. Ancak yineleyelim   duş başlığı değişimi çok basittir.

Evde Duş Başlığı Nasıl Değiştirilir? Duş başlığı hortumu nasıl değiştirilir?

Duş başlığınız kırıldıysa, arıza yaptıysa ya da duş başlığının eskidiğini düşünüyorsanız yeni bir duş başlığı alın. Duş başlığı nasıl değiştirilir, bunu kendim yapabilir miyim diye merak edebilirsiniz. Bazen de bir tesisatçı çağırmaya bile zaman bulamayabilirsiniz zaten tesisatçıya da bunun için ihtiyaç duymazsınız. Dolayısıyla duş başlığını değiştirmek işi size düşer. Duş aldığımız suyun istediğimiz oranlarda akmasına yön veren başlıktır. Bu başlığı değişirken sola doğru açın duş başlığı bu şekilde kolayca çıkacaktır. Yenisi takarken de tam tersi yönde sıkarak duş başlığını kolayca takabilirsiniz.

Duş başlığı nasıl değiştirilir ?

Duş başlığının en önemli sorunu su nedeniyle başlığın kireçlenmesidir. Birde duş başlığında bulunan contanın yanlarından su kaçırmasıdır. Ancak duş başlığını değiştirmek için illa arızalı olması da gerekmeyebilir. Yeni bir model duş başlığı kullanmak ta isteyebilirsiniz. Duş başlığını değiştirmek istediğinizde önce uygun kaliteli bir duş başlığı almalısınız. Ardından bataryadan suyu kapatarak ıslanmadan bu işi halletmelisiniz.

Duş başlığının eskisini sökerken suyun kapalı olduğundan emin olun. Sonra duş başlığını sökmek kolay olur. Ama bazen duş başlığı dipten kırık olabilir ya da conta içte kaldığı için çıkarmanız zor olabilir. Bu durumda biraz zorlanabilirsiniz. Bu işlemi yaparken fleks hortumunu da kontrol edin. Genelde bu hortumdan su sızmaları olabiliyor. Eğer sızma var ise bunu da değişmeniz su sarfiyatı anlamında yararlı olacaktır. Bunları yaptıktan sonra yeni duş başlığını tam tersine çevirerek eskisini söktüğünüz yere monte edin. Ama duş başlığının contasını yerine yerleştirmeyi unutmayın. Duş başlığı nasıl değiştirilir, bu konuda size bilgi vermeye çalıştık. Bu işlemi yaparken adım adım kolay bir şekilde duş başlığınızı sizde değiştirebilirsiniz.

Evde Duş Başlığı Değiştirme için Ne Lazım?

Evde duş başlığını değiştirmek istediğinizde malzeme anlamında lazım olan bir şey yoktur. Takacağınız duş başlığını eskisini elinizle söküp yenisini taktıktan sonra elinizle sıkın. Çok basit olan bu iş için tesisatçıya ihtiyacınız yoktur. Eğer duş seti montajı yapacaksanız matkap, dübel, tornavida ve çekice ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda duş askılığını takarken dikkatli davranmanız gereklidir. “Duş başlığı nasıl değiştirilir” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: