Tesisatçı 188 kez görüntülendi

Merkezi kalorifer ısıtma ne zaman yanar soğuklar geldiğinde ya da insanlar üşümeye başladığında kalorifer petekleri açmak gerekir. Ancak merkezi sistemde kazan yakılmadıkça ısınma şansınız olmadığından acaba ne zaman merkezi sistem çalışacak diye sorarsınız. İstersiniz ki bir an önce merkezi ısıtma çalışsın ve evde kalorifer petekleri yansın. Ancak ortak kullanımın olduğu yerlerde yönetim bu duruma karar verip bununla ilgili duyuruda bulunur.

Sizde bu tarihe göre kendinizi ayarlayıp soğuklardan etkilenmemek adına önlem alırsınız. Merkezi sistem kalorifer yakma yönetmeliği, merkezi sistemde kalorifer yakma keyfi mi sorularını akla getirir. Merkezi sistem doğalgaz kalorifer yakma problemi bitmek bilmeyen bir şekilde her sene tekrar tekrar yaşanır.

Merkezi kalorifer ısıtma ne zaman yanar veya merkezi sistemde kalorifer yakma keyfi mi?

Binada merkezi sistem var ise apartman yöneticiliği yapan kişiler zaman konusuna karar verirler. Merkezi sistem kalorifer yakma keyfi bir durum olmayıp kişilerin keyfiyetine de bırakılmamalıdır. Merkezi sistem kalorifer yakma yönetmeliği, apartmanda kalorifer ne zaman yakılır hususunda benim bildiğim net bir tarih koymamıştır. Bu durum daha çok çevresel iklimsel koşullar binanın bulunduğu yer gibi unsurlara göre karara bağlanmaktadır.

Merkezi kalorifer ısıtma ne zaman yanar | Bizim Tesisatçımız

Merkezi kalorifer ısıtma ne zaman yanar | Bizim Tesisatçımız

Merkezi sistem ne zaman yanar, kaloriferler ne zaman yanar sorusu Mersinde ayrı cevap bulur Erzurum’da ayrı cevap bulur. Anlatmaya çalıştığım şey şu eğer insanlar üşümeye başladıysa ve havalar soğudu ise bir tarihi beklemeye de gerek yoktur. Sonuçta binanın bütün sorunları ile ilgilenen yöneticiler durum analizi yaparak en doğru kararı vereceklerdir. Yani dış hava sensörü 15 derecenin altını gösteriyor ise kazan yakılabilir.

Merkezi Sistem Kazan Yandı Neden Kalorifer Petekleri Isıtmıyor

Kış geldi merkezi sistem kalorifer peteklerini açtık fakat peteklerin alt tar safları buz gibi hiç ısıtmıyor ve çok soğuk oluyor. Eğer böyle olumsuz bir durum sadece sizin dairenizde var ise sorun sizin dairenizde denir. Ancak bu sorun çoğu dairelerde var ise merkezi sistem kirlenmiş tıkanmıştır. Bu kirlilik sizin evdeki petek kanallarını da tıkamıştır. Peteklerde oluşan tıkanıklık ısınmanın önünde büyük engeldir.

Merkezi kazan dairesinden yapılacak kalorifer peteklerinin temizliği ile sistem daha iyi ısınacak ve evdeki kalorifer petekleri de aynı şekilde ısınmış olacaktır. Merkezden yapılacak bu temizlik yakıtta da tasarruf sağlayacak faturaların da daha düşük gelmesini sağlayacaktır. “Merkezi kalorifer ısıtma ne zaman yanar ” başlıklı yazımız ile umarım sizlerin beğenisini almışızdır.

Benzer Gönderiler: