Tesisatçı 637 kez görüntülendi

Duvarı delerken tesisatı delmeyin ki, bir şey yaparken diğer taraftan başka bir şeyi yıkmış olmayın. Tesisat borularının kazara delinmesi gibi durumlarda su kaçağı sorunuyla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Çünkü tesisat boru hattı duvar arkasına, fayans arkasına yerleştirilir. Eğer duvarı delmenizi gerektirecek bir işiniz olursa, duvarı delerken tesisatı delmeyin. Böyle bir durumda sorun yaşamamak için tesisatın geçebileceği yerleri tahmin etmeye çalışarak temkinli davranın. Matkapla duvar delerken tesisata zarar vermeyin ki yeni sorunlarla uğraşmak durumunda kalmayın.

Dikkat Duvarı Delerken Tesisatı Delmeyin

Duvara monte edilecek bir dolabınız olursa, banyoya duşakabin kurulacaksa mutlaka tesisat projesine göre ustaların çalışması gerekir. Duvarı delerken ustalar boruyu delerse burada su sızıntısı başlayacaktır. Bir anda duvarda nemlenme, küflenme, sıva kabarması gibi sorunlar yaşanır. Duvarlarınıza siz bile çivi çakarken dikkat edin. Matkap gibi aletlerle duvar delerken tesisatın delinebileceği gerçeğini düşünün.

Duvarı Delerken Tesisatı Delmeyin | Uzmanlar Tesisat

Duvarı Delerken Tesisatı Delmeyin | Uzmanlar Tesisat

Duvarı delerken tesisatı delmeyin, tesisatınıza zarar gelmesin. Tesisat borularının bulunabileceği alanlarda duvarı delerseniz boru da delinebilir. Bu yüzden evinizde su kaçağı olabilir. Bu sorun sizinle birlikte komşunuzun evini bile etkileyebilir. Bir dolap taktırayım derken evde su kaçağı tespiti yaptırırken kendinizi bulabilirsiniz. Su kaçağından korunmanın bir yolu da, duvar delerken dikkatli olmanızdır.

Delinen borunun tamiri için usta tesisatçı çağırdığınızda ilgi yeri açıp deline yeri kesecek buraya gerekli malzemeyi ek yaparak kaçağı giderecektir. İkinci bir yol ise delinen borunun yeri çok zor ise delik olan yer için tamirat aparatları olup kırmadan delik olan yerin tamiri yapılabilmektedir. Ancak bu tamir şekli boru çapında darlamaya neden olabileceğinden önermiyoruz.

Dikkat Duvarı Delerken Tesisatı Delmeyin Su Kaçağı Oluşmasın

Evde duvarlara bir şeyler asacaksanız elektrik tesisatı olsun, su tesisatı olsun tesisatın geçmediği yerleri seçmeye gayret gösterin. Duvarı delerken yavaşça delin ki, boruya falan denk gelir ise bunu fark edip boruya zarar vermeyin. Eğer dikkatsiz davranıp duvarı deleyim derken bir de boruyu delerseniz borudan etrafa su fışkıracak ve siz ne yapacağınız şaşıracaksınız. Böyle bir durum tabiki olmasın ancak olur ise hemen ana su vanasını kapatın. Duvarı deldiğinizde boruyu delerseniz dertsiz başınıza dert açmış olursunuz.

Benzer Gönderiler: