Tesisatçı 4308 kez görüntülendi

Lavabo sifonu su akıtıyor, lavabo sifonu su kaçırıyor ve  lavabo altından su geliyorsa su kullanmayın. Tesisatçıyı çağırmadan önce sifonun giderden çıkıp çıkmadığına ve içinin dolup dolmadığına bakın. Damlatan lavabo sifonu yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı su akıtmıyor ise başka bir nedenei vardır.  Batarya dibinden su sızması olup sifondan damlıyormuş gibi de görünebilir. Bu gibi tesisat arızaları dışında tuvalet tıkanıklığı, petek temizliği, pimaş yıkama ve su kaçağı hizmetlerimiz ile de yanınızdayız.

Lavabo Sifonu Su Akıtıyor  Sifonu Su Kaçırıyor

Su tesisatında lavabo gider bağlantısı olan sifon su akıtıyor ve sorun sifonda ise sifonu değiştiririz. Lavabo sifonu her lavaboda gidere bağlantı noktasında bulunur. Tesisatın diğer yerlerinde yaşanan arızalar gibi lavabo sifonunda da sorunlar yaşanabilir. Bazı hallerde sifonun contaları aşındığı için akıtabilir. Bazen de lavabo sifonu eskidiği için sızıntı sorunu yaşayabilirsiniz. Lavabo sifonu su akıtıyor durumu sifonlarda en fazla yaşanan sorunlardan biridir. Eğer lavabo sifonu değiştirmeyi biliyorsanız, bunu kendiniz bile yapabilirsiniz. Bilmiyorsanız mağdur olmamak için, mutlaka bir usta çağırmayı ihmal etmemelisiniz.

Lavabo sifonu su akıtıyor ise öncelikle gider girişindeki ve lavaboyla bağlantı yapılan yerdeki contalar kontrol edin. Çünkü sifondan sızıntı oluyorsa bunun sebebi contaların görevini tam olarak yerine getirmemesi dir.

Lavabo sifonu su akıtıyor

Bazı hallerde lavabo sifonu su akıtıyor arızasının sebebi sifondaki çatlaklar olabilir. Eğer lavabo sifonu conta yerlerinde akıntı oluyorsa, büyük olasılıkla contaların değiştirilmesi sorununuzu giderecektir. Ancak sifondaki çatlak ve delinme gibi sorunlarda sifon değişimi yapılması gerekir. Lavabo sifonu su akıtıyor, diyenler iyi bilir. Evdeki pis kokuları, pis sızıntıları çekmek zorunda kalırlar. Bu yüzden lavabo sifonu tamiri ve lavabo sifonu değişimi ihmal edilmemelidir. Bu malzeme çok pahalı olmayıp sifonda arıza yaşandığında eğer sifon yeni değilse değiştirin. Bu şekilde eski sifon içerisinde biriken kalıntılardan kurtulursunuz. Bu kalıntılara bağlı yaşanabilecek arızalarda ortadan kalkmış olur. Sonuç; sifondan su akıtıyor ise ve sifon eski ise bizim önerimiz sifonun değiştirilmesi yönündedir.

Lavabo altından su damlıyor, mutfak lavabo gideri su akıtıyor

Su akıntıları, su sızmaları tesisat kaynaklı değilde sifon gibi dışarıdan baktığınızda görebileceğiniz arızadır. Bu açıdan bu arızayı sizde giderebilirsiniz. Sadece ilgilenip sifona ve sifonun bağlandığı gidere dikkatlice bakın ve suyun geldiği yeri bulmaya çalışın. En azından tesisatçı çağırmadan bakıp emin olun. Eğer yine bulamazsanız o zaman tesisatçı çağırın.”Lavabo sifonu su akıtıyor” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: