Tesisatçı 498 kez görüntülendi

Lavabo kokusu nasıl giderilir diye merak ediyorsanız bu durumun önce teknolojik cihazlarla tespiti gereklidir.  Kötü kokan lavabolar için ne yapılmalı? Lavabo kokularına doğal çözüm gibi başlıklar elbette bu yazımızda olacaktır. Lavabolar tıkanmaya bağlı veya boruların çürümesine bağlı koku yapar. Bu durumda kötü kokan lavabolar için ne yapılmalıdır. Lavabo kokusunun nedenleri, mutfak lavabosundan gelen keskin kokunun nedenleri merak edilmektedir. Bu ve benzeri tesisat sorunları elbette çözüm bekleyen acil tesisat sorunlarıdır.

Lavabo koku giderici diye satılan ürünler ne derece koku giderir. Lavabo kokusu her evde olabilir ve bu kokunun sebepleri farklılık gösterebilir. Mutfak lavabosu, banyo lavabosu ve kullandığınız diğer lavabolardan pis kokular geliyorsa bir tesisatçı çağırın.

Mutfak Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Mutfak lavabosundaki koku nasıl giderilir konusundan önce mutfak lavabo kokusu neden oluşur?  Mutfak giderinde tıkanıklık ve koku oluşması en çok giderde birikmiş atıklar yüzünden olur. Bunun dışında lavabonun altına bir çöp kutusu koymuşsanız buda lavabo kokusu gibi koku yapabilir. Lavabo giderindeki tıkanıklık ta kokuya neden olabilir. Lavabo kokusu nasıl giderilir, buna cevap verebilmek için önce lavabo kokusunun neden olduğu tespit edilmelidir. Öncelikle sizler lavaboları kontrol etmelisiniz. Altında bir çöp kutusu varsa bunun yerini değiştirmelisiniz. Eğer koku geçerse sorunda çözümlenmiş olur. Bunun dışındaki sebepler için bir tesisatçıya ihtiyacınız olur.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir | Bizim Tesisatçımız

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir | Bizim Tesisatçımız

Mutfak lavabo kokusu nasıl giderilir, bunun için ustanın lavabo giderini kontrol etmesi gerekir.

  • Lavabo gideri duvara bağlandığı yerde boşluk yaptıysa kokunun nedeni bu olabilir.
  • Lavabo gideri bağlantı yerlerinde adaptör conta kullanılmalıdır. Aksi halde bunlar sızıntıya yol açabilir, dolayısıyla lavabo kokusu oluşabilir.
  • Lavabonun gidere bağlandığı hortum yani sifon takılış ve duruş şekli ile de koku yapar. Sifon “S” şekline getirilir ise içinde su kalacağından koku dışarı çıkamaz.
  • Çok ufak bir dokunuşla mutfak lavabosu olsun diğer lavabolar olsun kokuya çözüm bulabilirsiniz. Bazen lavabo sifonunun bağlandığı yere kapalı dirsek takılmadığından koku oluşabilir. Bir kapalı dirsek takmak ve benzeri küçük bir değişiklik ile koku tamamen çözülür.

Bütün bu seçeneklerden sonra koku devam ediyorsa, lavabo kokusu tıkanıklık yüzünden olabilir. Bu nedenle lavabo tıkanıklığını açan tesisatçınızı çağırmalısınız.

Tıkanıklığı robotla açan tesisatçı bu uygulamadan sonra da kamera ile pimaş içini görüntüler. Bir sonraki zaman diliminde olabilecek arızalarının önüne geçer. İşi bilen birilerini çağırmak her açıdan faydanıza olacaktır. Tuvalet lavabo kokusu nasıl giderilir içinde aynı süreç geçerlidir.

Mutfak Lavabo Kokusu Giderilirken Ne Yapılmamalıdır?

Gider kokusu neden olur, lavabo kokusunu ne giderir, lavabodan koku gelmesi durumlarında net olarak ne yapılmalıdır. Koku tespitini kendiniz yapacaksanız giderlerin ağzına bez tarzı şeyler tıkamayın. Sonra o bez gidere kaçıp tıkanıklığa neden olmasın. Koku oluştuğunda etrafı iyice gezip bakın kokunun yoğunlaştığı yerde bir tespit yapabilirsiniz. Kokunun kaynağını bulamadığınızda en iyisi bir tesisatçıdan yardım almak olacaktır. Tesisatçı kamera ile atık su yani pis su gider tesisat borularını görüntüler. Ya da gider borularına makine ile farklı bir uygulama yapaıp buna göre tesisattaki koku kaynağını belirler. Lavabo kokusu nasıl giderilir konusunda faydalı olabildiysek lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: