Tesisatçı 3169 kez görüntülendi

Lavabo sifonu nasıl takılır sorusuna cevaben evde sizde lavabo sifonunu takabilirsiniz diyebilirim. Sifon takmak için dikkat edilmesi gereken hususlar da gayet açık ve nettir. Bu açıdan sifonu nasıl takacağınızı malzemeyi aldığınız yere bile sorsanız size tarif eder. Lavabo sifonu nasıl takılır sorusu ne zaman ortaya çıkar. Genelde, lavabo altı su kaçakları, lavabo altından su sızıntısı ve lavabo sifonu su akıtıyor ise gündeme gelir.

Sifon su kaçırıyor veya mutfak lavabo gideri su kaçırıyor ise önce sifon kaynaklı olup olmadığına bakın. Eğer kendimiz yapabilirseniz zaman kaybetmeden yapın. Yok eğer yapamıyorsanız bir tesisatçıdan bu konuda yardım alın.

Evde Lavabo Sifonu Nasıl Takılır? 

Sifon nasıl takılır, sifon takılırken neye ihtiyaç vardır? Tesisatçıdan yardım almadan lavabo sifonu takabilir misiniz ?

Lavabo sifonu zaman içinde yıpranacağından çeşitli sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bunların başında sifonda tıkanma olması ve sifonun su akıtması gibi sorunlar gelir. Lavabo sifonu eskidiğinde bile değiştirilmesi çok daha iyi olacaktır. Lavabo sifonu nasıl takılır, bunu merak edenler için bazı noktalara değinmek istiyoruz.

  • Evde lavabo sifonunu kendiniz değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
  • Bu iş için düz bir tornavida kullanmanız gerekecek.
  • Önce eskimiş, sorunlu lavabo sifonunu yerinden sökmeniz gereklidir.
  • Daha sonra yeni aldığınız lavabo sifonunu yerine monte etmeniz oldukça kolay olacak.
  • Ancak eski sifonu sökerken biraz dikkat ederseniz, yenisini hata yapmadan takabilirsiniz.
  • Lavabo sifonu modelleri farklı olabilir. Ancak her birinin temel özellikleri aynıdır.

Lavabo sifonu nasıl takılır ?

  • Lavabo sifonu nasıl takılır, sifonu takmadan önce yerine siyah contayı yerleştirmelisiniz. Bunun amacı lavabo sifonunun su kaçırmasına engel olmak içindir.
  • Sifonla gider bağlantısı arasına da adaptör conta kullanın. Bu sayede gidere giden pis su atıklarının dışarıya sızmasına engel olun.  Yani lavabo sifonu takarken contaları takmayı ihmal etmeyin..
  • İşiniz bitince yani yeni sifonu yerine taktığınızda da sifonun lavabo çıkışını ve gider girişini mutlaka kontrol edin.

Buralardan su sızıntısı olmamalıdır. Su sızıntısı olması mutfak dolabının batmasına neden olacaktır. Küçük sızıntı olduğunda fark edilmez ise dolap çürüyebilir. Eğer yapabileceğinizi inanıyorsanız lavabo sifonunu takabilirsiniz. Yok ben yapamam diyorsanız hiç boşuna yorulmayın bir tesisatçı servis  çağırın.

Mutfak lavabo sifonu nasıl takılır?

Lavabo sifonu ile mutfak sifonu aynı tip aynı model ise montajları da bire bir aynıdır. Ancak farklı model bir sifon alırsanız ufak tefek değişiklikler gerekebilir. Temelde taktığınız sifonun lavaboya oturan kısmındaki conta takılmalı ve gidere takılan uç kısıma da adaptör conta takmalısınız. Dikkatlice sifon takılır ise ister lavabo sifonu ister ise mutfak lavabo sifonu olsun sorun çıkmayacaktır. “Lavabo sifonu nasıl takılır” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: