Tesisatçı 446 kez görüntülendi

Neden Petek Temizliği Yaptırmalı sorusuna net cevap bulduğunuzda sizde petekleri temizletmeye karar vereceksiniz. Petek temizliği yaptırmalı mıyım yaptırdığımda ısınmama gerçekten pozitif etkisi olur mu?  Petek temizliğinin faydaları için petek temizliği yaptıranlardan fikir almak da sizin karar vermenizde etkili olur.  Uzmanından petek temizliği hizmeti almak, peteklerin yıllık bakımlarını yaptırmak her açıdan avantaj sağlar.  Hem ısınma performansı hem de yakıttan tasarruf etme imkanı doğar. Kombi petek temizliği yaptırmanın faydaları kışın daha iyi anlaşılır. Kalorifer tesisat temizliği  ve petek temizliğinin faydaları kış ayı geldiğinde daha net anlaşılır.

Petek temizliği işlemi nedir, kombi petek temizliği nasıl yapılır,  petek temizliği ne işe yarar? Bu gibi sorular uzmanından doğru cevap bulur ise mutlaka bu hizmeti alma gereği duyarsınız. Makinasız petek temizleme yalanı, petek temizleme yorumları içerisinde yer bulmuştur. Makinesiz petek temizleme sonucunun ne denli mağduriyetler yaşattığı ortadadır.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalı Faydası Var mı?

Neden petek temizliği yaptırmalı veya bu temizlik yapılmalı mı diye merak edilir. Buna cevaben ısıtma performansını artırmak diyebiliriz. Kombinin uzun ömürlü sağlıklı arıza vermeden çalışmasını sağlayan bir uygulama diyebiliriz. Nedeni, kapalı devre çalışan bu sistemden çamurlaşma ve tortu oluşmasıdır. Oluşan kirli su kombi içerisinden de geçeceğinden kombi parçalarına zarar verebilir. Bu anlamda, petekleri belirli zamanlarda temizletmeyi ihmal etmeyin deriz.

Kalorifer petekleri ile ısınan  ve neden petek temizliği yaptırmalı diyen etrafımızda çok sayıda kişi vardır. Bu ısıtma sisteminin tercih edilmesinin sebebi nedir? En önemli sebebi evi yüksek derecede ısıtması ve aynı zamanda daha ekonomik ısınma sağlanmasıdır. Bildiğiniz gibi kombi çalıştığında kalorifer tesisatı içindeki suyu ısıtır. Evinizin ısınmasında peteklerin büyük rolü vardır. Kombi görevini yapmışken peteklerde kendi üzerlerine düşeni hakkıyla yapmadığı takdirde ısınma gerçekleşmez. Kombi ve kalorifer tesisatı bir bütünün parçalarıdır. Eğer birinde bir sorun olur ise sistemin tamamı bundan etkilenir ve kış ortasında bir türlü ısınamazsınız.

Neden petek temizliği yaptırmalı

Petek temizliği yapılmadığı zaman evinizde ısınma sorunu yaşamaya başlayabilirsiniz. Zamanla peteklerin içinde biriken çamur tortuları, atıklar ve kireçlenme yüzünden peteklerin ısıyı iletmesi zorlaşır. Zaten bu aşamaya gelindiğinde, evde ısınmakta zorlanırsınız hatta ısınamazsınız.

Petek temizliği yaptırmanız neden gerekli olduğunu bilmek bu hizmeti almanızda en etkili şey olacaktır. Daha ekonomik ısınmak, yakıt giderlerinizi azaltmak için ve kışın evdeki ısınmanız kesintiye uğramasın istersiniz. Bu durumda petekleri temizletmelisiniz. Neden petek temizliği yaptırmalı sorusu olumlu yanıt bulduğunda sizde bu hizmeti almaya karar verirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği İşlemi Yöntemleri

Petek temizliği oldukça kolay uygulamalar ile yapılır. Bu uygulama yapılırken petekler sökülmeden petek temizleme makinesi kullanırız. Peteklerdeki korozyonu, katılaşmış suyu özel temizleme makinesiyle tamamen temizleriz. Petek temizleme cihazını kalorifer tesisatına en uygun yerden bağlarız. Cihazla, önce kaba pislik, çamurlu suyu tesisat dışına çıkarırız. Sonra bütün petekleri tek tek basınçlı suyla yıkama yaparız. Basınçlı su sayesinde çözülen kirli tabaka sıvı hal alır ve  tesisat dışına atarız. En son olarak sisteme temiz suyu ilave edip tesisatı aktif ederiz. Evde petek temizleme nasıl yapılır için de şunu söyleyelim. Makine  olmadan yapacağınız iş pis su boşalt, temiz su doldur dan öteye geçmez.

Neden petek temizliği yaptırmalı sorunun gerekçelerini yukarıda yazımızda yazdık. Neden petek temizliği yaptırmalı başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: