Tesisatçı 1108 kez görüntülendi

Evinizde, iş yerinizde duvardan su sızıyor ise bunun sebebini öğrenebilmek için bir tesisatçı çağırmalısınız. Duvardan su sızıyor diye bizi arayanlara bunun çeşitli sebeplerden kaynaklanabileceğini söylüyoruz. Su sızıntısına cihazlarla bakmadan net bir şey söylemenin doğru olmayacağını ifade ediyoruz. Temiz su borularında oluşan kaçak, pis su giderlerindeki sızıntı için cihaz gereklidir. Tesisat boru hattındaki hasarlar, duvardan su sızıyor diye yakınmanıza neden olabilir. Sızıntının bu aşamaya gelmesi belli bir sürede olur.

Alt kata su akıyor, banyodan su damlıyor veya duvardan su çıkıyor gibi şikayetler acil çözülmelidir. Duvardaki ıslaklık, duvarda oluşan su sızıntıları yer tespiti için profesyonel cihazlar gereklidir. Duvardan su sızması, duvardaki su sızıntısı veya banyo duvarından su sızıyor olabilir. Bu durumunda cihaz olmadan noktasal yer tespiti kırma dökme ile olur. Bu durum tadilat ve masraf demektir. Benzer şekilde sizden gelen, yağmur yağınca tavan ıslanıyor, duvar su çekiyor. Bu duruma bağlı kötü kokular oluştu şikayetleri içinde profesyonel tespit gereklidir.

Neden Duvardan Su Sızıyor?

Evin duvarından su akmasının nedeni belirlenmeden çözüm üretilmesi nasıl mümkün olur. Evim dış duvardan su alıyor veya banyodaki duvar su alıyor. Bu şikayetiniz için duvardan yağmur suyu akması denilip geçilmesi demek çözüm olmaz. Sızıntı olan yer bulunmalı buna neyin neden olduğu tespiti de yapılmalıdır.

  • Duvardan su sızması tesisat borusunun patladığı anlamına gelir. Tesisat borusu patladığında küçük bir delik bile olsa orada sızan su sizi rahatsız edecektir.
  • Duvara bir şeyler monte edilirken tesisat borusunu delmiş olabilirsiniz. Farkında olmadan delinen boru çok az bir delik ise sonradan fark edersiniz. Yok eğer direkt matkapla deldiyseniz anında su yüzünüze fışkıracaktır.
  • Evde musluk değiştiniz ancak teflon sarmadınız, keten sarmadınız baktınız bir gün sonra arka duvar ıslandı. Bilin ki musluktan su sızıp arka duvarda çıkıyor.
Duvardan Su Sızıyor | Bizim Tesisatçımız

Duvardan Su Sızıyor | Bizim Tesisatçımız

Önce borudan sızan su bulduğu yolda ilerlemeye başlar. Ardından duvarın su emme kapasitesi dolduğu zamanda duvardan su sızıntısına yol açar. Bu yüzden bunu fark ettiğiniz zaman, acilen bir usta çağırmalısınız. Su sızıntısının nereden ve hangi sebepten olduğu tespit edilmelidir.

Duvardan su sızıyor ve siz bunu fark etmediyseniz, bir süre sonra duvarda sıva kabarmaları olur ve rutubet başlar. Bundan sonra hem su sızıntısı tespiti yaptırmanız, hem de evde tadilata girişmeniz gerekebilir. Bu size daha maliyetli olur. Ne kadar kısa zamanda su sızıntısı tespit edilirse, evinizin göreceği zarar ve su sızıntısı bulma maliyeti azalır. Bu yüzden duvardaki sızıntıları ihmal etmeyin. İhmal edilen su sızıntıları başınıza büyük dertler açabilir ve maliyetlerde çok yüksek olabilir. Su sızıntılarında erken davranıp önlem almak her açıdan avantaj sağlar.

Duvardan Su Sızıyor Nasıl Bulunur? Duvardan su sızması nasıl önlenir?

Duvar ıslanıyor, küfleniyor ise rutubet nem olacak bu da sizin sağlığınızı tehdit edecektir. Duvardan su sızıyor olması durumunda cihazla arızalı borunun yerini tespit eden tesisatçı çağırın. Kırma dökme olmadan su kaçağının olduğu boru bulunup tamirat yapılsın.

Duvardaki su kaçağı nasıl tespit edilir ve betondan su sızması nasıl önlenir için en doğur çözüm bellidir. Bunun için çözüm cihazlarla yapılacak tespittir. Hem temiz su tesisatına akustik cihazla bakılmalı hem de pis su tesisatına kamera ile bakılmalıdır. Su sızıntısını önlemek arızanın yerini doğru tespit ile mümkündür. Duvardan Su Sızıyor başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: