Tesisatçı 9584 kez görüntülendi

Kalorifer peteği delindi ise bunun nedeni bir tek duruma bağlı olmayabilir. Peteğin delinmesi çok kolay olacak bir şey değildir. Petek delindi ise ya petekler çok eskidir ya dışarıdan darbe almıştır ya da petek içlerine zararlı bir kimyasal koymuşunuzdur. Kalorifer peteği delindi ise bunun tamiri ile peteğin sağlıklı görevini yerine getirme olasılığı oldukça düşüktür. Petek tamiri ya ilaçla ya da kaynakla yapılır diyen ve yapan kişiler de olsa biz tavsiye etmiyoruz. Kalorifer peteği delindi ise mutlak değiştirin. Delik kalorifer peteğini tamir etmek, delinmiş olan peteklerin tamiri için birilerini bulmak da zordur.

Alüminyum peteklerin delinmesi sorunu ile çok karşılaşıyoruz. Zaten döküm petek kolay kolay delinmez bu açıdan döküm petekle ilgili pek bir soru gelmez. Kalorifer peteği delindi ise ya panel petektir ya da alüminyum petektir.  Birde kalorifer petek borusu delindi ile  kalorifer peteği su kaçırıyor aynı sorun değildir. Boru delindi ise tamiri %100 yapılır. Ancak kalorifer petek deliği için aynı şeyi söyleyemeyiz. Delik kalorifer peteğini tamir etmek, delik radyatör nasıl tamir edilir başlıkları fazlaca sorulmaktadır.

Petek Temizliği Yaptırdım Kalorifer Peteği Delindi

Petek yıkama peteklerin temizlenmesi için yapılan bir işlemdir. Petek temizliği de denilen bu işlemi servisimizle yapmaktayız. Peteklerdeki tortular, atık maddeler, pas, kireç kalıntıları petek yıkama ile  temizlenmektedir. Bu işlem yapıldığı için peteğin delinme olasılığı çok düşüktür. Peteğin delinmesi için peteklerin çok eski olması ve kullanılan ilacın da asit oranının çok yüksek olması gereklidir. Zaten asit oranı çok yüksek bir kimyasal da petek temizliğinde kullanılmamalıdır. Petek yıkama ile peteğin delinmesi arasında bir bağ doğrudan yoktur diyebiliriz.

Kalorifer Peteği Delindi | Bizim Tesisatçımız

Kalorifer Peteği Delindi | Bizim Tesisatçımız

Petekleri temizletirsem petekler delinir mi diye düşünmeyin. Eğer tesisatçı firmadan bu uygulamayı yapmasını isterseniz bu riskte ortadan kalkacaktır.

Petek yıkama nedir, bu işlem kirlenmiş peteklerin temizlenmesi için yapılmaktadır. Petekler banyo havlupanı üzerinden tek noktadan yıkanır. Havlupana cihaz bağlanır ve tüm tesisata buradan erişim sağlanır.

Kalorifer peteklerini tek tek cihazı bağladığımız yerden temizleriz. Böylece pas ve kireç çözdürülür, atıklar da arık su tahliye borusu ile dışarıya atılır. Peteklerinizde ısınma problemi varsa bu işlemi mutlaka yaptırmalısınız.

Neden Kalorifer Peteği Delinir?

Kombi kalorifer tesisatının delinmesi için petek içlerinde su olmaması gereklidir. Petek içinde su olmadığında korozyon hızla gerçekleşir ve petek delinir.

Diğer seçenek ise peteklerin çok eski olması durumunda petekler artık yapısal mukavemetini kaybederek delinir.

Bu iki seçenek dışında bir de petek dışarıdan darbe alır ise petek delinebilir.

Bunun dışında petekler çok kirlendiği için ya da petek temizliği yapıldığı için petekler delinmez. Petek temizliği yapılırken petek temizleme ilacı test edilmiş bilinen bir ilaç olmalıdır. Rastgele bir ilaç kullanımı petek delinmesine neden olabilir. Nedeni ne olursa olsun, Alüminyum petek tamir  döküm petek tamiri için uğraşmak yerine en ideali yeni petek alıp taktırın. “Kalorifer Peteği Delindi”başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: