Tesisatçı 348 kez görüntülendi

Petek temizleme kimyasalı yani peteklerin temizliğinde kullanılacak kimyasal bilinen test edilmiş kimyasal olmalıdır. Kombi petek tesisat temizleme kimyasalı, petek temizleme ilacı ve petek temizleme sıvısı ile aynı şey ifade edilir.

Petek temizleme kimyasalı kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan kirli tabakayı tamamen temizlemek amacı ile kullanılır. Burada önemli olan kimyasal ilacın bilinen test edilmiş ve tesisata zarar vermeyen kimyasal ilaç olmasıdır. Bu uygulamada kullanılan kimyasal kombi içerisinde dolaşımda bulunduğunda kombi parçalarına zarar vermeyecek içerikte olmalıdır. Petek tesisat temizleme ilacının asidik özelliği de istenilen oranlarda olmalıdır.  Petek temizleme kimyasalı kombiye zarar verir mi sorusunun cevabı buna bağlıdır.

Petek Temizleme Sıvısı veya Petek Temizleme Kimyasalı

Petek temizliği yapılacak ise bu tesisatın temizliğine uygun cihaz kullanılmalıdır. Peteklere bağlanan bu cihaz peteklerdeki kirlenmeyi kolayca temizler. Petek temizleme hizmetinde ustalarımız cihazı uygun bir peteğin olduğu yerden bağlar. Önce tesisatın kaba pisliği cihazla alınıp kimyasal uygulamaya hazır hale getirilir. Sonraki aşamada kimyasal uygulama peteklere tek tek uygulanır ve belli süre o petekte kimyasal ile su basınçla beraber sirkülasyon yaptırılır. Buradaki amaç petek temizleme kimyasalı ile peteklerin, boruların içinde ve tesisattaki kireçlenme, çamurlaşma adına ne var ise temizlemektir. Bütün kireçlenme tabakalarını kimyasal sayesinde temizleriz.

Petek Temizleme Kimyasalı | Bizim Tesisatçımız

Petek Temizleme Kimyasalı | Bizim Tesisatçımız

Petek temizliğinde kullanılan ve petek temizliği kimyasalı olarak bilinen bu sıvı peteklere zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Bu nedenle peteklere bir zarar gelmeden, petekleri temizletebilirsiniz. Petek temizleme kimyasalı kireç kalıntılarını temizlerken, diğer atık maddelerde cihazın filtresi yardımıyla tesisattan temizlenir.

Petek temizliği yapan firmamız bu yöntemi kullanmaktadır. Petek temizleme cihazı ve uygulamada gerekli olan kimyasalı kullanarak petekleri temizliyoruz. Her şey kışın daha iyi ısınmanız, daha kolay ısınmanız için yapılıyor. Kışın yakıt sarfiyatınız artmasın, uygun fiyatlarla petekleri temizleterek kışa girin. İşinin ehli ustalarımız petek temizliği kimyasalı kullanarak cihazla petekleri temizlesin.

Cihaz olmadan petek temizliği yapan kişilere, kimyasal olmadan petekleri temizleyen kişilere aldanmayın. Verdiğiniz para boşa gitmesin mağdur olmayın.

Petek Temizleme Kimyasalı İle Yapılan Uygulama Kaç Para?

Peteklerde biriken kirliliği temizletmek için fiyat almak istediğinizde petek sayısının kaç olduğu size sorulur. Petek temizleme ücreti petek sayısına göre belirlenip buna göre ücretlendirme yapılır. Peteklerin büyük olması ya da küçük olması fiyatta etken değildir. Ortalama bir evde 5 petek olduğu düşünülür ise 150 TL ücret talep edilecektir.

Petek temizleme ilacı ile yapılan petek kalorifer tesisat temizleme ücreti yılda bir defa yaptırmanız gerektiği için bütçenizi zorlamaz. İlaçsız, cihazsız yapılan şey petek temizleme yalanı diye adlandırılabilir. Petek temizleme kimyasalı veya tesisat temizleme kimyasalları olmadan kalorifer peteklerin temizliği yapılmış olmaz.

Benzer Gönderiler: