Tesisatçı 34645 kez görüntülendi

Bazı petekler ısınmıyor, ısınmayan peteklerin neden ısınmadığını belirlemek için tesisatçı çağırmanız gerekebilir. Çünkü peteklerdeki ısınmama nedeni sadece petekte oluşan hava kaynaklı değildir. Peteklerin ısınmaması bir tek nedene bağlanamayacağı için bu durumun tespitini de tesisatçı daha isabetli yapar.

Bazı petekler ısınmıyorsa petek kanallarında tıkanıklık vardır. Petekler temizlendi ama ısınmıyor nedeni ne olabilir? Petekler ya tam temizlenmemiştir ya da peteklerin ısınma sorunu başka bir nedene dayalıdır. Peteklerin temizliği makine ile yapıldığı halde ısınmayan petekler için ters tesisat bağlantısından da söz edilebilir. En başından beri devam  eden ısınma sorunu için tesisat sorunu diyebiliriz. Fakat sonradan yaşanmaya başlanılan ısınma sorunlarında petek temizliği çözümdür.

Kalorifer petekleri neden ısınmaz için daha anlaşılır olması açısından da aşağıda madde madde duruma açıklık getirelim.

Neden Bazı Petekler ısınmıyor?  Kalorifer peteği neden ısınmıyor?

1 – Kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor ise petekler kirlenmiş ve kanalları tıkanmıştır. Bu duruma bağlı havası alındığı halde petek neden ısınmaz sorusu çok sorulmaktadır.

2 – Peteğin biri ısınmıyor, en son petek hiç ısınmıyor, son petek neden ısınmaz? Kombiye en uzak peteğe en düşük sıcaklık gider Buna birde petekler kirli ise iki neden bir araya geldiğinden son petek ısınamaz. Bazı petekler ısınmıyor için yine temel sebep petek kanallarının tıkanmasıdır.

3 – Havası alındığı halde ısınmayan petek var ise burada da petek kanalları tıkanmıştır. Bu durumda peteklerin ısınmama sebebi petek kanallarına sıcak su girip dolaşamadığı içindir.

4 – Peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmaz? Bu husus da genelde tıkalı petek kanallarına dayalı ısınma sorunu yaşanır. Peteklerde ters bağlantı dediğimiz tesisat montaj aşamasında hatalı montaj vardır.

Evin ısınmasında önemli yeri olan peteklerin bazıları ısınmıyor  ise bunun  nedeni tesisatınızdaki kirlenme olabilir. Kalorifer tesisatı bildiğiniz gibi kombinin ısıttığı sıcak su ile evinizi ısıtır. Ancak suyun içinde bulunan atık maddeler, çamur zamanla dibe çökmeye başlar. Bunun yanında kapalı devre çalışan tesisatta birde kireçlenme oluşur. Bu etkenler zaman içinde petek ve radyatörleri olumsuz şekilde etkiler. Bu yüzden bazı petek ve radyatörler ısınmayabilir. Bunun sebebi büyük olasılıkla budur. Eğer zamanında petek temizliği yaptırsaydınız böyle sorunlarda yaşamazdınız. Bazı petekler ısınmıyor diyenler gecikmeden petek temizleme servisimizi arayabilir.

Bazı Petekler ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Bazı Petekler ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Petek ve radyatörlerde kireç tabakaları oluştuğunda ısının dışarıya iletilememesi çok normaldir. Bu yüzden evinizi bırakın, petek ve radyatörlerde ısınmaz. Sağlıklı ve verimli ısınmanın yolu petek temizliği yaptırmaktan geçer. Sizlere bu konuda her zaman yardımcı olmaya hazırız.  Bazı petekler ısınmıyor diye yakınıyorsanız, hemen arayabilirsiniz. Ustalarımız size cihazla petek temizliği hizmeti verecektir. Peteklerdeki kireci basınçlı makşneyle kolayca temizleyeceğiz. Atık maddeleri de tesisattan dışarıya çıkaracağız. Daha kolay ısınmanızı sağlayacağız.

Peteklerden bazılarında ısıtma sorunu yaşamanız demek, genelde peteklerde oluşan kirliliktir. Bazende farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Eğer tesisat yapıldıktan sonra sorun yaşıyorsanız bura da tesisatla ilgili bir arıza olduğu daha kuvvetlidir. Ancak ilk zamanlar çok iyi ısıtırken sonradan ısınma sorunu yaşamaya başladıysanız, petek temizliği yaptırmalısınız.

Peteklerin temizliği ilaç ve makine ile yapıldığı halde ısınmayan petekler

Peteklerdeki ısınma problemi kirlilik kaynaklı değil ise petek temizliği yaptırsanız da petekler ısıtmayacaktır. Peteklerde ters bağlantı dediğimiz hatalı tesisat bağlantısı var ise petek temizliği neylesin. Petek temizliği yapmaya gelen tesisatçı bunu fark edip size söyler ise şanslısınız demektir. Petekler ısınmıyorsa yapılacaklar için tesisatçıya sorun ve ona göre hizmet alın. Peteklerin biri ısınmıyor gibi veya farklı Petek ve radyatör sorunları için bizi arayın yardım alın.

Benzer Gönderiler: