Tesisatçı 1710 kez görüntülendi

Aslında musluk nasıl değiştirilir sorusuna çoğunluğun verdiği cevap musluğu bende değiştirebilirim şeklindedir. Musluk değiştirmek evet kolay ancak sahada çok şahit olduğumuz bir durum var. Musluğu kendi değiştiren kişiler sonradan evde su kaçağı var siye bizi arıyorlar. Ya da musluktan su damlıyor ne yaptıysam su damlaması kesmedi yardımcı olabilir misiniz?

Musluk takma veya bozuk musluğu değiştirmek için evde gerekli tesisat anahtarı varsa sizde yapabilirsiniz. Eğer musluk contası yıpranmış ise musluk contasını değiştirin. Eğer kırılan musluk nasıl değiştirilir durumunda iseniz nalburdan yeni musluk alıp değişimi yapın.

Musluk contası nasıl değiştirilir, sıkışan göbek musluğu değişimi nasıl yapılır? Bu hususlar kolay olması her kişinin bunu yapabileceği anlamı taşımaz. Musluk uzatması nasıl sökülür, taharet musluğu nasıl değiştirilir? Bu soruları soruyorsanız bence usta çağırmanız daha iyi olacaktır.

Evde Musluk Nasıl Değiştirilir?

Tesisatçı çağırın musluğu tamir ettirin demiyorum ancak musluğu siz değiştirecekseniz lütfen bu işi dikaktlice yapın. Burada bilinmesi gereken musluk değişiminin çok zor olmadığıdır. Çünkü bazı durumlarda musluğunuzu değiştirmek size düşebilir. Eskimiş muslukları, arıza yapan musluğu, modelini değiştirmeyi istediğiniz musluğu kendiniz değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Musluk Nasıl Değiştirilir? - Uzmanlar Tesisat

Musluk Nasıl Değiştirilir? – Uzmanlar Tesisat

Bu nedenle musluk nasıl değiştirilir konusunda hazırladığımız bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

  1. Değiştirmek istediğiniz yeni musluğunuzu aldıktan sonra işe başlayabilirsiniz.
  2. İlk yapılması gereken şey evinizin suyunu ana vanadan kesin. Musluk değiştirirken suyu kapatmadığınız zaman evinizi su basabilir. Artık her şey hazır ise musluğu değiştirmeye başlayabiliriz.
  3. Musluğu değiştirmek için size bir anahtarda gerekecek. Önce musluğun boruyla olan bağlantı yerinin altına bir kap yerleştirin. Ardından anahtarı saat yönünün tersine çevirerek musluğu yerinden sökün.
  4. Eski musluğu çıkarınca yenisini takmak için hazırlanabilirsiniz.
  5. Önce musluğa keten sarmalısınız, bunu teflon bantla yapanda var. Ancak keten eskiden beri tercih edilen en sağlıklı malzemedir. Daha sonra yeni musluğu daha önce musluğu çıkarırken çevirdiğiniz yönün tersine doğru çevirerek takın.
  6. Musluğu taktıktan sonra suyu açın ve sızma var mı yok mu diye musluk dibini peçete ile kontrol edin.

Musluk nasıl değiştirilir, sizlere kısada olsa  anlatmaya çalıştık. Bir tesisatçı çağıramayacaksanız bunu sizde yapabilirsiniz. Deneyin musluk değiştirdiğinizde bu işin o kadarda zor olmadığını sizde göreceksiniz. Tesisatçı çağırmış olsanız musluk bozulduysa genelde tamir etmek yerine değiştirmeyi önerirler. Bence doğru olanda budur. Çünkü, musluk tamir ettirmek ile yenisini taktırmak aynı fiyata gelecektir.

Damlatan Musluk Tamir Edilir mi? Damlayan musluk değişimi

Musluk damlatıyor ise musluğun bağlantı yerinden mi sızma yapıyor yoksa musluk kafasından mı? Arızanın olduğu susyn aktığı yeri iyi analiz edin. Musluk dibinden su akıtıyor ise musluğu söküp ketenlenip ya da teflon bant sarıop yerine takın. Eğer musluk kafasından su akıtıyor ise göbekten bozulmuştur ki bu durumda musluğu yenisi ile değiştirin. Yeni musluk alıp montajını yapmak zor değildir.”Musluk nasıl değiştirilir” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: