Tesisatçı 369 kez görüntülendi

Mekanik Tesisat Mekanik Tesisatçı denince akla gelmesi gereken proje bazlı yapılan büyük çaplı tecrübeli ustalarla yapılan tesisat işleridir. Mekanik tesisatçı olmak için proje yönetimini dolayısıyla proje okumayı iyi bilmek gereklidir. Büyük projelerin mekanik tesisat işleri yapılacak ise tecrübeli olan mekanik tesisat şirketleri aranır. Çünkü büyük mekanik tesisat işleri iş sözleşmesinde genelde “barter” vardır. Bunun için de öz sermayesi sağlam olan , tesisat sektöründe markalaşmış mekanik tesisat firmaları seçilir.

Mekanik tesisat proje fiyatları bu şekilde teklifte sunulur. İstanbul mekanik tesisat firması, sıhhi ve mekanik tesisat işlerini yapacak iş tecrübesine sahiptir. Mekanik tesisat ustası,  mekanik tesisat işlerini yaparken projeye uygun yapmalıdır.

Mekanik Tesisat Mekanik Tesisatçı Şirketler

Binaların inşaat sırasında yapılan işlerde makine mühendisliği alanında yapılacak işler mekanik tesisat olarak adlandırılır. Binalar ilk dizayn yapım aşamasında tesisatla ilgili yapılacak ne var ise projeye uygun yapılır. Isıtma ve soğutma sistemleri, pis su sistemleri, temiz su sistemleri, yangın sistemlerinin hepsi mekanik tesisat olarak kabul edilir. Söylem olarak çok yaygın olan bazı kelimelerin ne anlama geldiğini bilmenin fayda sağlayacağını söyleyebilirim. Bina yapım aşamasında yapılan ve mekanik tesisat kapsamında olan ana başlıkları özetlemiş olalım.

Mekanik Tesisat Şirketi | Bizim Tesisatçımız

Mekanik Tesisat Şirketi | Bizim Tesisatçımız

Mekanik Tesisat İşleri Özetle Sıralaması Gerekirse:

  • Isıtma  Tesisatı
  • Soğutma Tesisatı
  • Havalandırma Tesisatı
  • Yangın Tesisatı
  • Sıhhi Tesisat

Evinizde ve diğer yaşam alanlarında kullanılacak olan kombi, su deposu, pimaş boru, yangın söndürme sistemlerini bilirsiniz. Binalarda yapım aşamasında bunların yapılması büyük kolaylık sağlar. Modern yaşamın sağladığı her türlü kolaylıktan faydalanmış olursunuz. Ayrıca mekanik tesisat bölümlerinin işinin ehli, uzman kişilerce kurulması da önemlidir.

Mekanik Tesisat Mekanik Tesisatçı | Bizim Tesisatçımız

Mekanik Tesisat Mekanik Tesisatçı | Bizim Tesisatçımız

Mekanik tesisat kurlumu yapılmadan önce her türlü hesaplama doğru olarak yapılmalıdır. Binanın projesi ve planı uzmanlarca hazırlanmalıdır. Proje ve plan yetkili kurumlar tarafından onaylanmalı ve daha sonra binanın yapıma başlanmalıdır. Mekanik tesisat kurulumu, oluşumu önemli bir konudur. Bunu mutlaka deneyimli, uzman tesisat firmaları yapmalıdır. Bu konuda destek almak isterseniz, mekanik tesisat kurulacaksa bizi arayın. Firmamızın alanında uzman makine mühendislerinin desteğini alabilirsiniz.

Mekanik Tesisat Kursu ve Mekanik Tesisat Eğitimi

Mekanik tesisat işlerini sahada tecrübe eden usta ile 1-2 ay kursta bu alanda eğitim alan kişi ile bir olamaz. Makine mühendisleri de dahil işi sahada tecrübe ederek öğrenirler. Mezuniyet sonrası ilk mekanik proje şefi olarak göreve başlamak heyecan vericidir. Ancak makine mühendisi stajyer konumunda bilgiye sahiptir desek yanlış olmayacaktır. Mekanik tesisat İstanbul Firmaları  sıhhi tesisat işlerinde ciddi tecrübeye sahiptir.

Benzer Gönderiler: