Tesisatçı 538 kez görüntülendi

Sıhhi tesisat, temiz su tesisatı ve pis su tesisatının birleşimine verilen addır. Evinizde, iş yerinize kullandığınız sıhhi tesisat temiz suyun dolaşmasını sağlar. Atık suyun yani pis suyunda giderden dışarıya atıldığı bir sistemdir. Yaşam alanlarında temiz suyu kullandığımız, pis suyun atılması içinde sıhhi tesisata ihtiyacımız vardır. Sıhhi tesisat başta kişisel ev temizliği için, evdeki yemek hazırlama, bulaşık yıkama için gereklidir. Sonrasında da atık suyun gitmes için elzem bir sistemdir. Herhangi bir tesisat arızası bütün düzeninizi ve moralinizi bozmasın.

Sıhhi tesisattaki problemleri ve sıhhi tesisat ve mekanik tesisat problemleri önemlidir. Bu gibi tesisat arızalarını sıhhi tesisatçı ustası profesyonelce giderir. Profesyonel tesisatçı tuvalet tıkanıklığı açma, petek temizliği, pimaş yıkama ve su kaçağı tespitini de yapar.

Sıhhi Tesisat Ne Demek Sıhhi Tesisat Ne işe Yarar?

Temiz suyun, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon gibi alanlara ulaşmasını sağlar. Genelde de tesisattaki borular duvar arkasına gizlenmiş haldedir. Aynı şekilde pis suyun olduğu borularda bu şekilde gizlenmiştir. Tesisatta arıza olduğu zaman genellikle bu borularda arıza bulunup tamir edilmesi gereklidir. Evde kırmad dökme olmasını istemezsiniz. Kırma dökme olmadan, sıhhi tesisatın tamiri için yeni yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olsun.

Sıhhi Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Sıhhi Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Sıhhi tesisatta kullandığınız musluklar, lavabolar, vanalar, bataryalar, sifon gibi tesisata bağlı olan alanlarda girer. Buralardaki arızaları da sıhhi tesisatçı ustaları tamir eder. Sıhhi tesisatta akıntı, tıkanma gibi problemleri ancak deneyimli ustalar giderir.

Tesisat arızasında yanlış usta seçimi çözüm getirmediği gibi yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumda sorun çözülmediği gibi yeni sorunlarla uğraşmak durumunda kalacaksınız. Yeni sorun yeni maliyetler demek olacağından bu durumda canınız sıkılacaktır.

Sıhhi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor

Tesisat borusu su kaçırıyor ise bu durumda etrafa zarar vermeden kaçak tespiti yaparız. Su kaçağının olduğu tesisat borusunu bulup tamiratını yaparız. Sıhhi tesisattaki arızalar profesyonel cihazlarla bulup tamirini de kısa sürede yaparız. Çünkü, borular zarar görmeden küçük bir yer açılarak su tesisatı borusu tamir edilir.

Eğer su kaçağı pis su borusu olan pimaşta ise bu defa kameralı su kaçağı bulma hizmeti devreye girer. Kamera ile boru içini görüntüleyerek arızanın bölgesini tespit ederiz. Boru içerisinde kaçağın yerini belirlendikten sonra tamirat için hazırlığımız yaparız. Pis su borusu kaçağı tamiri, temiz su borusu kaçağının tamirinden daha maliyetlidir. “Sıhhi Tesisat” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: