Tesisatçı 252 kez görüntülendi

Sıhhi tesisat, temiz su tesisatı ve pis su tesisatının birleşimine verilen addır. Evinizde, iş yerinize kullandığınız sıhhi tesisat temiz suyun dolaşmasını sağlayan, pis suyunda dışarıya atıldığı bir sistemdir. Yaşam alanlarında temiz suyu kullanmak, kullandığımız pis suyun atılması içinde sağlıklı hizmet veren bir sıhhi tesisata ihtiyacımız vardır. Sıhhi tesisat başta kişisel ve ev temizliği için, evdeki yemek hazırlama, bulaşık yıkama sonrası atık suyun gitmesi gibi işler için elzem bir sistemdir. Herhangi bir tesisat arızası bütün düzeninizi ve moralinizi bozar.

Sıhhi tesisattaki problemleri ve sıhhi tesisat ve mekanik tesisat problemleri sıhhi tesisatçı ustası tarafından profesyonelce giderilir. Profesyonel tesisatçı tuvalet tıkanıklığı açma, petek temizliği, pimaş yıkama ve su kaçağı tespitini de yapar.

Sıhhi Tesisat Ne Demek Sıhhi Tesisat Ne işe Yarar?

Temiz suyun, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon gibi alanlara ulaşmasını sağlayan tesisattaki borular duvar arkasına gizlenmiş haldedir. Aynı şekilde pis suyun olduğu borularda bu şekilde gizlenmiştir. Tesisatta arıza olduğu zaman genellikle bu borularda arıza bulunup tamir edilmesi gereklidir. Evde zarar olmasın istiyorsanız, kırma yapılmasın diyorsanız sıhhi tesisatın tamiri için yeni yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olsun.

Sıhhi Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Sıhhi Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Sıhhi tesisatta kullandığınız musluklar, lavabolar, borular, vanalar, küvet, bataryalar, sifon, duşakabin gibi tesisata bağlı olan alanlarda girer. Buralardaki arızaları da sıhhi tesisatçı ustaları tamir eder. Sıhhi tesisatta akıntı, tıkanma gibi problemleri ancak deneyimli ustalar giderir.

Tesisat arızasında yanlış usta seçimi çözüm getirmediği gibi yeni sorunların ortaya çıkmasına da neden olur. Bu durumda sorun çözülmediği gibi yeni sorunlarla uğraşmak durumunda kalacaksınız. Yeni sorun yeni maliyetler demek olacağından bu durumda canınız sıkılacaktır.

Sıhhi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor

Tesisat borusu su kaçırıyor ise bu durumda etrafa zarar vermeden su kaçağının olduğu tesisat borusu bulunup tamirat için uygun sıhhi tesisatçı malzemeleri kullanılarak aynı anda tamiratı da yapılmalıdır. Sıhhi tesisattaki arızalar profesyonel cihazlarla bulunur ise tamiri de daha kolay olur. Çünkü, borular zarar görmeden küçük bir yer açılarak su tesisatı borusu tamir edilir.

Eğer su kaçağı pis su borusu olan pimaşta ise bu defa kameralı su kaçağı bulma hizmeti devreye girer ve boru içi görüntülenir. Boru içerisinde kaçağı yeri belirlendikten sonra tamirat için nasıl bir yol izleneceğine karar verilerek arıza giderilir. Pis su borusu kaçağı tamiri, temiz su borusu kaçağının tamirinden daha maliyetlidir. “Sıhhi Tesisat” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: