Tesisatçı 1198 kez görüntülendi

Doğalgaz nasıl bağlatılır dışında birde doğalgazı kime bağlatılmalıyız. Bu konuda kimden yardım almalıyız. Doğalgaz erkes için kolaylık sağladığı için tercihimizdir. İşin diğer tarfında, doğalgaz kullanımında bazı prosedürleri yerine getirilmemiz gerekir.

Doğalgaz nasıl bağlatırım, doğalgaz aboneliği ve taşınırken doğalgazı nasıl bağlatırım? Bu veb benzeri sorularının en doğru cevabını mühendislik firmalarından alabilirsiniz. Çünkü İgdaş şartnamelerde değişiklik olması durumunda firma yetkili mühendisi bu durumdan haberdardır. Doğalgaz ilk bağlantı başvuru,  doğalgaz nasıl açtırılır ve bu konu ile ilgili bir çok soruya cevap bulursunuz.

Taşınırken doğalgaz bağlatma, doğalgaz ilk bağlantı başvurusu ve doğalgaz bağlatma aşamaları önemlidir. Bunu çin Mühendislik firmalarından yardım almanız önemlidir. Yeni ev alanların doğalgaz aboneliği veya  igdaş aboneliği için proje çizdirmesi gerekli mi? Abonelik için neler gerekli gibi hususlarda igdaş yetkili mühendislik firmasını aramanız doğru olacaktır.

Doğalgaz Nasıl Bağlatılır ve Doğalgaz Nasıl Açtırılır?

Kalorifer tesisatı olan ev sahibi ve kiracı olanlar gerekli belgeleri ibraz edip doğalgaz bağlatabilir.

  • Yukarı da ifade ettik ilk yapmanız gereken doğalgaz dağıtım şirketine başvurmalısınız. Tabi yetki belgesi almış olan bir tesisatçıya doğalgaz tesisat projesi çizdirmeniz gereklidir.
  • Tesisat projesi hazırlandıktan sonra bu projeye uygun tesisat montajı yaparlar. Kalorifer tesisatının yapılması için İgdaş Yetkili Firma bularak doğalgaz tesisatının yaptırın.
  • Tesisat bittikten sonra doğalgaz tesisatında kaçak olup olmadığı manometre ile test ederler.
  • Sonra resmi gaz kullanımı için  doğalgaz dağıtım şirketinden randevu alırlar.
  • İgdaş’ın yetkili mühendisi gaz açım günü tesisatı ve projeyi uyumlu bulursa onaylar gazınızı açar.

Tesisatın uygunluğu içinde yetkili firma tarafından dağıtım şirketinden randevu alır. Her şey uygun olursa dağıtım şirketi sayaç bağlantısına ve gaz verilmesine onay verir. Doğalgaz nasıl bağlatılır, bu şekilde zorlanmadan doğalgazı bağlatabilirsiniz.

Doğalgaz nasıl bağlatılır ?

İgdaşa Giderek  Doğalgaz Aboneliği ve Sözleşmeyi Kim Yapar?

  • Bu süreçte sizin yapmanız gereken birinci şey abonelik ikincisi ise sözleşme yapmaktır. Bu süreci firma takip ederek sizi yönlendirecektir. Sonuçta süreci baştan sona kadar İgdaş yetkili firma yönetmektedir.
  • Başvuru sırasında ödeyeceğiniz abone bağlantı bedeli tesisat ekipmanları ve sayaç bedelinin geri iadesi yoktur. Bu bedel ev sahibi tarafından karşılanmalıdır.
  • Bu başvuru sonrasında iç tesisatınızda onay aldığında, doğalgazı kullanacak kişi dağıtım şirketine müracaat eder. Abonelik sözleşmesi imzalanarak, güvence bedeli olarak belirlenen tutar yatırılır.

Güvence bedeli doğalgaz aboneliği sona ererse güncel rakamlarla geri iade eder. Süreci sırası ile takip ettiğinizde bu işlemleri çok hızlı ve sorunsuz yapabilirsiniz. İstenilen belgeler ile müracat ettiğinizde İgdaş bu konuda hızlı davranarak işlemleri anında gerçekleştirir. Vatandaş olarak hem kullanım öncesi hem de doğalgazı kullanırken bilinçli davranılması her açıdan fayda sağlar. Doğalgaz Nasıl Bağlatılır  konusunda yardım olmaya çalıştık buna rağmen kafanıza takılan bir şey olursa bizleri arayın.

Benzer Gönderiler: