Tesisatçı 478 kez görüntülendi

Doğalgaz nasıl bağlatılır, dışında bir de doğalgaz kime bağlatılmalı ve bu konuda kimden yardım alınmalıdır. Isınmak için tercih edilen ve herkes için kolaylık sağlayan doğalgaz kullanımında bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir.

Doğalgaz nasıl bağlatırım, doğalgaz aboneliği ve taşınırken doğalgazı nasıl bağlatırım sorrularının en doğru cevabını mühendislik firmalarından alabilirsiniz. İgdaş şartnamelerde değişiklik olması durumunda mühendislik firma yetkili mühendisi bu durumdan haberdardır. Doğalgaz ilk bağlantı başvuru,  doğalgaz nasıl açtırılır ve bu konu ile ilgili bir çok soru net cevap bulmuş olur.

Taşınırken doğalgaz bağlatma, doğalgaz ilk bağlantı başvurusu ve doğalgaz bağlatma aşamaları için Mühendislik firmalarından yardım alınması bu açıdan öenmlidir. Yeni ev alanların doğalgaz aboneliği veya  igdaş aboneliği için proje çizilmesi gerekli mi veya abonelik için neler gerekli gibi hususlarda igdaş yetkili mühendislik firmasını aramaları doğru olacaktır.

Doğalgaz Nasıl Bağlatılır ve Doğalgaz Nasıl Açtırılır?

Kalorifer tesisatı olan bir yaşam alanına ev sahibi ve kiracı olanlar gerekli belgeleri ibraz edip doğalgaz bağlatabilir.

  • Yukarı da ifade ettik ilk yapmanız gereken doğalgaz dağıtım şirketinden yetki belgesi almış olan bir tesisatçıya doğalgaz tesisat projesi çizdirmek olmalıdır.
  • Tesisat projesi hazırlandıktan sonra bu projeye uygun tesisat montajı yapılır.Öncelikle kalorifer tesisatının yapılması için İgdaş Yetkili Firma bularak doğalgaz tesisatının yaptırılması gerekir.
  • Daha sonra doğalgaz tesisatında kaçak olup olmadığı manometre ile test edilir.
  • Sonra resmi gaz kullanımı için  doğalgaz dağıtım şirketinden randevu alınır.
  • İgdaş’ın yetkili mühendisi gaz açım günü tesisatı ve projeyi uyumlu bulursa onaylar gaz açılır.

Tesisatın uygunluğu içinde yetkili firma tarafından dağıtım şirketinden alınan randevuyla belirlenir. Her şey uygun olursa dağıtım şirketi sayaç bağlantısına ve gaz verilmesine onay verir. Doğalgaz nasıl bağlatılır, bu şekilde zorlanmadan doğalgazı bağlatabilirsiniz.

Doğalgaz nasıl bağlatılır ?

İgdaşa Giderek  Doğalgaz Aboneliği ve Sözleşmeyi Kim Yapar?

  • Bu süreçte sizin yapmanız gereken birinci şey abonelik ikincisi ise sözleşme yapmaktır. Bu süreci firma takip ederek sizi yönlendirecektir sonuçta süreci baştan sona kadar İgdaş yetkili firma yönetmektedir.
  • Başvuru sırasında ödeyeceğiniz abone bağlantı bedeli tesisat ekipmanları ve sayaç bedeli olduğu için bunun geri iadesi yoktur. Bu bedel ev sahibi tarafından karşılanmalıdır.
  • Bu başvuru sonrasında iç tesisatınızda onay aldığında, doğalgazı kullanacak olan dağıtım şirketine müracaat eder. Abonelik sözleşmesi imzalanarak, güvence bedeli olarak belirlenen tutar yatırılır.

Güvence bedeli doğalgaz aboneliği sona ererse güncel rakamlarla geri iade edilir. Süreç sırası ile takip edildiğinde bu işlemler çok hızlı ve sorunsuz yapılabilir. İstenilen belgeler ile müracat ettiğinizde İgdaş bu konuda hızlı davranarak işlemleri anında gerçekleştirir. Vatandaş olarak hem kullanım öncesi hem de doğalgazı kullanırken bilinçli davranılması her açıdan fayda sağlar. Doğalgaz Nasıl Bağlatılır  konusunda yardım olmaya çalıştık buna rağmen kafanıza takılan bir şey olursa bizleri arayın.

Benzer Gönderiler: